o ARPIT

Akademia Rozwoju Pasji i Talentów w swoich fundamentach stara się nawiązywać do starożytnych tradycji związanych z ideami igrzysk olimpijskich. Oprócz zmagań pierwszych sportowców w tamtych czasach, na arenach amfiteatrów odbywały się równolegle turnieje trębaczy, poetów oraz innych artystów obdarzonych licznymi zdolnościami. Dlatego w akademii sport oraz muzyka zajmują wiodące miejsce zainteresowań i w tych dwóch obszarach staramy się odnajdywać, a potem rozwijać talenty i pasje.

 

W przestrzeni sportowej główne miejsce zajmuje piłka nożna. Młodzi adepci futbolu uczą się podstawowych zasad tej dyscypliny sportu w zakresie ogólnego rozwoju ruchowego oraz techniki piłkarskiej.  W ARPIT nawiązujemy  do myśli szkoleniowej lig hiszpańskiej, holenderskiej oraz niemieckiej-co ważne NAWIĄZUJEMY nie ślepo kopiujemy, starając się tworzyć swoja filozofie pracy treningowej.  Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach przynosi także wiele pozytywnych efektów w zakresie psychiki oraz duchowości wychowanka. Podczas zajęć, obozów piłkarskich- dzieci uczą także zdrowego odżywiania sportowca, podstawowych zasad idei olimpijskich, teorii piłki nożnej i jej historii, etyki sportu oraz sposobów dbania o własne zdrowie. Mali sportowcy biorą także udział w licznych turniejach piłkarskich na terenie całego kraju. Dzieci trenujący w akademii maja okazje wspólnie potrenować, pograć, spotkać się ze znanymi sportowcami.

 

Z Akademią współpracuje oraz prowadzi cykliczne zajęcia Pani Mgr Paulina Nowak - psycholog sportowy oraz Przemysław Janiszewski-etyka sportu. Uważamy, że wyćwiczone ciało oraz kunszt piłkarski na nic się zda bez odpowiednio wytrenowanej psychiki oraz duchowości przyszłego piłkarza.

 

SZKOLENIE W ARPIT

 

„Disce aut discede”- Ucz się - albo odejdź. 

Akademie Rozwoju Pasji i Talentów charakteryzuje szczególne podejście do dzieci, jako jednostek, które kształtują i rozwijają swoje pasje i talenty piłkarskie i nie tylko . Nadrzędną wartością w ARPIT jest zrównoważony rozwój każdego ze szkolonych zawodników. Prawdziwą radość z futbolu najlepiej można odczuć wspólnie, dlatego też duży nacisk kładziemy na zespołowość. Zwracamy uwagę że na tym etapie piłkarskiego rozwoju należy UCZYĆ przez gry i zabawę, A STRESOGENNĄ RYWALIZACJE ODKŁADAMY NA WIEK SENIORSKIEJ PIŁKI.

 

Dzięki indywidualnemu podejściu i nowoczesnym rozwiązaniom staramy się wypracowywać profil każdego zawodnika w ARPIT, tak aby jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. Zarówno podczas treningów jak i na organizowanych obozach zimowych i letnich podkreślamy, że najważniejsza jest miłość do gry(GRAMY BO LUBIMY). Staramy się eliminować rywalizację między dziećmi, a programy treningowe przygotowywać tak, aby nauczyć je współpracy i wzajemnego szacunku.

 

W dzisiejszym sporcie biorą górę takie wartości jak: zaangażowanie, wzajemna pomoc, solidarność, systematyczność, szacunek czy uniwersalność. ARPIT wzorując się na najlepszych w europie oraz naszym kraju szkółkach piłkarskich dla dzieci, wie jak istotne jest dbałość o ich edukację. Dobry zawodnik musi wykazywać się pracowitością i kreatywnością, działaniem w grupie dla osiągnięcia wspólnego celu, takiego zawodnika cechuje koncentracja i inteligencja. Wykształcenie tych podstaw już od najmłodszych lat treningów przekłada się nie tylko na sukcesy sportowe – dzieci posiadają umiejętności, które ułatwią im NAUKĘ w szkole i na pewno przydadzą się w życiu codziennym.  Co więcej gra w piłkę nożną nie tylko wymaga inteligencji, ale także ją pobudza – uczy wychowanka szybko adaptować do nowych sytuacji. Na to zwracamy uwagę i realizujemy na co dzień w oddziałach ARPIT.

 

Każda grupa wiekowa i oddział trenuje według tego samego modelu zajęć- co gwarantuje równomierny rozwój i możliwość porównania predyspozycji zawodników.

 

Z racji na współpracę szkoleniową z Polish Soccer Skills nasi zawodnicy regularnie biorą udział w treningach indywidualnych według filozofii Polish Soccer Skills. Zajęcia prowadzą trenerzy posiadający licencję PSS.

 

NABÓR

W ARPIT tak kreujemy nasze podejście, aby każde dziecko mogło czerpać radość z gry w piłkę. Przy naborach nie jest prowadzona selekcja. Natomiast najzdolniejsi zawodnicy mają okazje konfrontacji swych umiejętności na specjalnie dedykowanych treningach dla tych zawodników.

 

CO DALEJ….

ARPIT będzie również kontynuował szkolenie w starszych rocznikach (również po 12 roku życia), jeśli grupa zawodników będzie wykazywała chęć dalszego rozwoju według naszej filozofii treningu.

 

TRENERZY

Poza kształceniem typowo piłkarskim trenerzy mają za zadanie wszczepić ducha sportu, dbania o własną kondycję fizyczno-duchową, zdrowie, a także rozwijać umiejętności interpersonalne.

Trenerzy zmierzają przede wszystkim do przekazania prawdy podopiecznym że podstawą jest radość z grania(gramy bo lubimy), ponieważ tylko dzięki fascynacji piłką można rozwijać indywidualne umiejętności.

System szkolenia w ARPIT może być realizowany wyłącznie przy udziale wykwalifikowanej kadry. Trenerzy w ARPIT posiadają doświadczenie w zakresie pracy z najmłodszymi i oprócz umiejętności trenerskich, wykazują podejście pedagogiczne.

 

TRENINGI

Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W zależności od grupy wiekowej, trwają 1 - 1,5 godziny.

Treningi prowadzone są w urozmaicony sposób dzięki czemu młodzi adepci mogą w ciekawy sposób rozwijać futbolowa pasję.

ARPIT to nie tylko treningi piłkarskie, ale także zajęcia: o zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej, to spotkania z psychologiem sportu, zajęcia z etyki sportu, uczenie prawidłowego odżywiania sportowca, edukacja z zakresu idei igrzysk Olimpijskich, tak dzisiaj zapomnianej i leżącej w gruzach, zajęcia z muzykoterapii, fitness i elementów sztuk walki.

 

ARPIT TO NIE TYLKO SZKÓŁKA PIŁKARSKA - T O   S T Y L   Ż Y C I A!